Pevnost – nerezové zábradlí se vyrábí výhradně ze speciální legované oceli, odolnost vůči korozi má již samotný materiál v názvu a my k němu můžeme doplnit, že má minimálně stejné pevnostní charakteristiky, jako konstrukční ocel. Je na něj tedy v tomto ohledu stoprocentní spolehnutí, a to v případě, že je správně připevněno a zajištěno např. ve zdivu uvnitř či vně objektu. Nemůže se tedy stát, že by se při nárazu nebo při opírání prohnulo, zdeformovalo, nebo dokonce prasklo.
Životnost – nerezová ocel nevyžaduje žádnou údržbu, pouze běžnou očistu od prachu a nečistot běžnými úklidovými prostředky. Díky tomu vás také s největší pravděpodobností přežije, pokud se ovšem nerozhodnete jej demontovat a odvézt do šrotu, což by byla škoda.
Tvarování – ocelové komponenty lze ohýbat a tvarovat do libovolných variací, znamená to, že je možné zhotovit zábradlí a schody přímo na míru. Nerezovou ocel je možné samozřejmě svařovat a obrábět – řezat, frézovat, soustružit, brousit i leštit. Povrch může být matný, anebo velmi lesklý, vše záleží na požadavcích zákazníka a na koncepci, která se hodí k ostatnímu vybavení bytu, kanceláře, nebytových prostor, jako jsou výrobní haly, koncertní a přednáškové sály, zdravotnická zařízení atd.
Kombinace se sklem a s dřevem – nerezová ocel se výborně hodí ke sklu, takto můžete koncipovat např. skleněné schodiště, prosklené terasy, balkony, venkovní posezení atd. Dobře ladí i s masivním dřevem, zejména v kontrastních barvách světlých (buk, bříza, lípa) anebo v červenohnědých odstínech, např. třešeň, pinie či mahagon. V bytě dobře vypadá i kombinace zábradlí z nerezové oceli a masivních dřevěných futer. Chcete-li, aby tento materiál dobře vynikal a nepůsobil příliš sterilně, pak se vyhýbejte bílé barvě a nahrazujte ji pastelovými odstíny zelené, červené, žluté či modré.