Ve sportu se pochopitelně může využívat i povolených „dopingových“ prostředků, a tak se prozatím stále zdá, že světových rekordů přibývá, ale je to pouze dočasná záležitost. Museli bychom pak změnit DNA a přizpůsobit celou strukturu lidského těla do jiné formy. To by pak už ale nebyl člověk v podobě, v jaké jej dnes známe.
Rozporuplnost sportovního klání
Někteří mystici dokonce tvrdí, že jestliže se zamyslíme nad sportovním měřením sil, jednotlivými disciplínami a nad tím vším rozsáhlým světem sportu od manažerů přes kouče, trenéry až po samotné vrcholové sportovce, zjistíme, že sportovní zápolení nelze měřit objektivně z jednoho prostého důvodu. Nikdo z nás, žádné lidské tělo, a to dokonce ani u jednovaječných dvojčat, není stejné.
Pokud se na atletickou dráhu postaví vedle sebe zástupci bělošské a černošské rasy, již na první pohled je patrný rozdíl. Další rozdíl je ve výšce atletů, v jejich svalové dispozici a možnostech jejich genofondu. Další roli hraje prostředí, kde trénují, strava, odpočinek, a spousta dalších faktorů. Pokud bychom skutečně byli objektivní, museli bychom měřit výkony na dráze shodných lidských prototypů ze stejných tréninkových podmínek, a to by pak zas postrádalo celé dění smysl. A tak se dnes například měří výkony na dráze běhu na 110 metrů překážek, nebo skok do výšky, a zohledňuje se pouze pohlaví, případně dospělost či juniorská zápolení.
Usain Bolt nejrychlejší muž planety
Usain Bolt je již několik let nejrychlejším mužem na planetě Zemi, jeho světový rekord v běhu na 100 metrové trati spadl pod 9,6 sekundy. Běžel při tom úctyhodnou rychlostí přes 44 km/h. Ve světě sportu jde však o ubohou rychlost.
· Cyklisté na velodromu jezdí rychlostí až 120 km/h.
· Volejbalista smečuje na síti s míčem, který pak vyvine rychlost až 135 km/h.
· Míček na stolní tenis je lehký, ale když vás zasáhne rychlostí 150 km/h na holé tělo, můžete mít pěknou modřinu.
· Lukostřelba je velmi atraktivní sport, víte, že šípy létají rychlostí 240 km/h?
· Rychlost pingpongového míčku se může jen stěží srovnávat s tenisákem při servisu profesionálních hráčů. Ten letí rychlostí až 250 km/h.
· V roce 2015 byla zaznamenána dosud nejrychlejší dráha badmintonového míčku, a sice 408 km/h.